Nasıl İyi Bir Koç Olunur?

Koçlar; beğenilmeyen huyları ve eski alışkanlıkları terk etmeye, sorunları,  çatışmaları çözmeye yardımcı olabilirler. Hayatın dengeli, uyumlu, anlamlı olmasına, kişinin daha başarılı, doymuş ve mutlu olmasına, önceliklerin belirlemesine, hedefler koymaya ve bunlara ulaşmayı engelleyen unsurların görülmesine yardımcı olabileceği gibi, kişinin kendisini daha iyi tanımasına, güvenmesine, yeteneklerin gelişmesine, yeni beceriler kazanmaya, yeni fırsatlar yaratmaya da yardımcı olabilirler.
Bu sürecin başında bir ön görüşme yapılır ve konunun her iki taraf için netleştirilmesinin yanı sıra sürecin nasıl işleyeceği de görüşülür. Daha sonra kişinin konuşmak istediği konuyla ilgili olarak hedefine ulaşmasını sağlayacak detaylandırma yapılır. Burada bilinmesi gereken şudur; konuyu her zaman koçluk almaya karar veren kişi belirler. Koç ise bu konuyla ilgili süreci yönetir ve kişinin amaçladığı şeye ulaşması için koçluk yöntemlerini kullanarak destek verir.
Koçluk; güçlü soru sorma becerilerini geliştirmeyi, “koçluk alanında” kalarak kişilerin kendi kaynaklarını harekete geçirmeleri ve gerçekte ne istediklerini, bu isteklerine nasıl ulaşabileceklerini, kararlılıkla sonuca ulaşmak üzere bu isteklerini nasıl sürdürebileceklerini ve ulaşılacak sonucun net tanımını nasıl yapabileceklerinin yaklaşımlarını ortaya koyan bir disiplindir.
Yaşamınıza içten bir bakış atmaya yeni keşiflere ve değişimlere hazır olduğunuzda, koçluk hizmetinden daha hızlı bir verim alırsınız. Şu an bulunduğu durumdan daha iyi durumda olmak isteyen herkes koçluk hizmetinden yararlanabilir. Ulaşmak istediği bir hedefi, çabası, değişim arzusu, hayali olan her insan statü ve eğitim farkı olmaksızın eğer istiyorsa koçluk hizmeti alabilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

Kurumsal Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki  Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kurumsal Koçluk tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Kurumsal Koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Kurumsal Koçluk tıklayabilirsiniz. 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :koçluk görüşmesi - liderlik ve koçluk - koçluk nedir - koçluk becerileri nelerdir - koçluk ve mentorluk - koçluk becerileri kitap koçluk becerileri ppt -

Yorumlar