Denizli Sınav Koçu

Koçluk, son yıllarda giderek artan bir ilgiyle karşılanan ve talep gören bir hizmet. Aslında yeni bir kavram olmayan ve yurtdışında uzun yıllardır devam eden bu sistemin amacı bireyi ya da kurumu mevcut kaynaklarıyla ulaşabileceği en üst noktaya taşımak. Sınav  koçluğu ise, ergenlik dönemindeki öğrencinin akademik ve yaşamsal başarısını artırmayı amaçlayan önemli bir eğitim. Günümüzde sınav koçluğuna ilgi git gide artıyor. Bunun en önemli nedeni eğitim koçluğu sayesinde, insan hayatındaki çok önemli bir dönem olan ergenlikte karşılaşılan sorunlar büyük ölçüde azalması… Avrupa ve Amerika’da uzun yıllardır verilen koçluk hizmeti kısaca potansiyeli maksimize etmek, yani bireyi ya da kurumu mevcut kaynaklarıyla ulaşabileceği en üst noktaya taşımaktır. Sınav koçlar, yaşamlarında değişiklik yapmak isteyen, potansiyelinde artış hedefleyen tamamen sağlıklı insanlarla çalışır.

Öğrenci koçluğunun öğrencinin akademik ve yaşamsal başarısını artırma amacıyla verilen, kökeninde herkesin başarabileceği iddiasını taşıyan bir hizmet. Bana göre eğitim koçluğunu diğerlerinden ayıran en önemli özellik, çalıştığı kişilerin hayatlarının en önemli dönemi olan ergenlikteki öğrenciler olması. Ergenlik tek başına bir kaos ve yeniden yapılanmadır. Çocuk bu dönemde bedensel, ruhsal ve sosyal olarak büyür, olgunlaşır. Gençler bu kaos içinde aynı zamanda eğitimlerini sürdürür ve geleceklerini belirleyen sınavlara girerler. Büyüme, aynı zamanda merkezi sinir sisteminin olgunlaşmasını içerir. Bu, ergenlik dönemine damgasını vurur. Beynin ergenlikte gelişen bu bölümleri öğrencinin analitik düşünmesini, zaman algısını ve yaşam sorumluluğunu yönetir. Bu bölüm kızlarda 22, erkeklerde 24 yaşında olgunluğa ulaşır. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü gençliğin üst sınırını 24 yaş olarak belirler.

Sınav koçluğu alan öğrencinin yaşamında ne gibi değişimler olur?  Özgüvenleri yükselir, kendilerini tanırlar, güvenleri artar… Öğrencilerin çoğu benzer zekaya sahip. Zekamızın yaklaşık yüzde 50′si anne babamızdan geliyor. Kalanı anne karnındaki beslenmemiz ve sonrasındaki aldığımız eğitimle, benzeteme yerindeyse ‘parlıyor. Öğrencileri birbirinden ayıran; aldıkları eğitim, yaşam ve okulla ilgili tutumları, deneyimleri, ailenin destekleyici yapısı ve en önemlisi özgüven… Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi “Başarı başaracağım diyenindir.” Bu noktada çalıştığım öğrencinin kendini tanımasını, durumunu değerlendirip ulaşmak istediği hedeflere uygun adımlar atmasını sağlarım.

Eğitim sonrasın yaşamlarında başarı getirecek beceriler kazanırlar. Aslında erken yaşta bir kişisel gelişim eğitiminden geçiyorlar. Amacının öğrencinin sabahtan akşama kadar çalışması olmadığını, yaşam alanlarını düzenleyip önceliklendirme yapmasının önemli. Öz öğrencinin ders çalışırken zevk aldığı hobilerine de devam edip ailesiyle kaliteli zaman geçirmesinin önemli. Uzun zamandır kişisel gelişimle ilgilendiğini, NLP ve koçluk eğitimleri alıyor. Gençlerle çalışmanın büyük bir mutluluk olduğunu öğrendi. Aslında bütün çocuklar mükemmel. Onları ayıran, sahip oldukları fırsatlar, içinde büyüdükleri ortam. Bir gence gerçekten değer verirseniz karşılığını fazlasıyla alırsınız. En büyük mutluluk gencin ilerlemesi ve kendini geliştirmesine şahit olmaktır. Verdikleri koçluk hizmetinin farklı ve bütüncül bir sistemde koçluk hizmeti verdiklerini ve gencin içinde bulunduğu ergenlik dönemini, aileyi ve okulu bir bütün olarak ele alınmalı.

 Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Sınav Koçluğu Eğitimi için ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Sınav Koçluğu Eğitimi için 0(232) 422 59 54  yada 0 (535) 667 32 240 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Sınav Koçu tıklayabilirsiniz.
 
Denizli  Sınav Koçluğu Eğitimi için  0 (850) -303 - 49 -00 yada  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Sınav Koçu tıklayabilirsiniz.

Antalya  Sınav Koçluğu Eğitimi için 0 242 323 73 150 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Sınav Koçu  tıklayabilirsiniz.

Muğla Sınav Koçluğu Eğitimi için  0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65(532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Sınav Koçu  tıklayabilirsiniz.

Ankara Sınav Koçluğu Eğitimi için   0 (850) -303 - 49 -00 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Ankara Sınav Koçu  tıklayabilirsiniz.

Sınav Koçluğu Sertifika Programı

Sınav  koçluğu, sınav koçları, sınav koçluğu nedir, İzmir sınav koçluğu, sınav koçluğu İzmir, sınav koçları İzmir, ilgili tüm çalışmaları buradan takip edebilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :sınav koçu - izmir sınav koçu - sınav koçu kimdir - sınav koçu eğitimi -

Yorumlar