Sınav Koçluğu Eğitimleri

Sınavlara hazırlık, özellikle SBS ve YGS – LYS’ye hazırlık süreci doğru bir şekilde programlanma yapılarak yürütülmesi gereken bir süreçtir. Sınavlara hazırlanmak için yalnızca bilgi sahibi olmak yeterli değildir, öğrenci stres, korku ve endişe duyguları içerisinde mevcut bilgisine sınav anında ulaşamayabilir. Bu sebeple her öğrencinin sınava duygusal, zihinsel ve ruhsal bakımdan hazırlanması ve bu sayede stres, korku, endişe gibi olumsuz duygulardan, yapamayacağım, başarısızım,  yetersizim gibi olumsuz inanç sistemlerinden kalıcı olarak kurtulması gereklidir. Bu şartlarda sınava hazırlanan öğrencinin (EQ) Duygusal Zeka’sı yükselecek ve var olan IQ’sunu en üst seviyede kullanabilecektir.

Sınav Koçu ne yapar? Başarıya ne şekilde ulaşılır?

→ Hedef belirleme Teknikleri

→ Motivasyon Arttırma Yöntemleri

→ Eksiklerin tespit Edilmesi

→Özgüven arttırıcı telkinler

→Yol haritası belirleme

→ Küçük ama etkili adımlar

→ Zihin haritalama tekniği

→ Hedefe giden yolun saptanması

→ Sınav kaygısı ile başa çıkma

→ Başarı kazanma

→ En küçük bir problemde anında müdahale edilmesi

→ Her hafta Öğrenci Koçu tarafından öğrencinin durumu ve gelişimi ile ilgili aileye detaylı rapor verilmesi

Sınav Koçluğunda Neler Yapıyoruz?

• Daha sonraki seanslar içerisinde öğrencinin hedef ve vizyonları çerçevesine bağlı olarak “öz gelecek” çalışması yapılır.

• Koçluk süreci içerisinde öğrencinin olumsuz inançları ve durumu öğrencinin başarısını arttırmak hedefiyle belirlenir.  Öğrencinin sahip olduğu olumsuz inançlar EFT (Duygusal Özgürleştirme Yöntemi) desteği ile olumlu şekle dönüştürülür.

• Koçluk süreci içerisinde öğrenciye ders çalışma yöntemleri aktarılır ve takip edilir.

• Koçluk sürecinde her seansta hedef kontrolü yapılır, gerekli görülen durumlarda belirli bazı teknikler tekrar edilir. Bu sayede öğrenci kişisel gelişim ve başarı açısından yaşama hazırlanmış olur.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Sınav Koçluğu  Programıyla ilgili detaylı bilgi için :

 İzmir’deki Sınav Koçluğu  Programlarımız için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Antalya’daki Sınav Koçluğu  Programlarımız için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :sınav koçu - izmir sınav koçu - sınav koçu kimdir - sınav koçu eğitimi - öğrenci koçu - öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu eğitimi -

Yorumlar